Po pomoc do mnie przychodzą osoby cierpiące na różne choroby – także te, które medycyna akademicka uważa za nieuleczalne. Konsultuję dorosłych i dzieci, bez względu na wiek i płeć; wszyscy mogą odnieść korzyść z możliwości, jakie daje psychobiologia.
Wiele osób trafiających do mnie na konsultacje indywidualne to ludzie zmęczeni poszukiwaniem rozwiązania swoich problemów zdrowotnych, rozczarowani efektami działania kolejnych tabletek, zabiegów czy diet, często przestraszeni rokowaniami przedstawianymi przez różnych specjalistów. Psychobiologia inicjuje proces zdrowienia dokładnie tam, gdzie każda choroba ma swój początek, tj. w osobistych emocjonalnych przeżyciach i przekonaniach.
Zrozumienie przekazu choroby z perspektywy psychobiologii zwielokrotnia szanse każdego pacjenta na uwolnienie się od choroby i dalsze życie w dobrym zdrowiu. Psychobiologia oferuje właściwie pojmowaną profilaktykę chorób, w zarodku uzdrawiając wszystko, co mogłoby rozwinąć się w chorobę. Konsultacje indywidualne rozwijają samoświadomość moich pacjentów, co sprawia, że ludzie stają się spokojniejsi, szczęśliwsi i coraz rzadziej chorują.
Konsultacje indywidualne są pomocne także w przypadku osób generalnie zdrowych, borykających się jednak np. z samotnością, poczuciem niskiej wartości, problemami finansowymi, powtarzającymi się schematami toksycznych związków itp. Każdy stres, odbierający radość życia domaga się uzdrowienia. Jeśli przez dłuższy czas problem nie zostanie rozwiązany, organizm sprowadzi go na poziom ciała, by za pomocą choroby zmusić człowieka do podjęcia akcji ratunkowej.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
Dlaczego psychobiologia może mi pomóc?
Psychobiologia dociera wprost do nieuświadomionych, emocjonalnych przyczyn każdej choroby, którymi z reguły nie zajmuje się medycyna akademicka. Identyfikacja tychże przyczyn, to warunek konieczny do pełnego wyleczenia choroby na poziomie psychicznym i fizycznym.
Psychobiologia przywraca pacjentowi poczucie własnej sprawczości; pacjent nie szuka kolejnego antidotum w świecie zewnętrznym, gdyż zyskuje świadomość, że jego umysł dysponuje już wszystkim tym, co niezbędne, by rozpoczął się proces zdrowienia.
Więcej na ten temat w materiałach video na podstronie: „Psychobiologia”.
Pierwsza konsultacja indywidualna - jak się do niej przygotować?
Jak wygląda konsultacja indywidualna?
Czego mogę oczekiwać już podczas pierwszej konsultacji indywidualnej?
Przede wszystkim odszyfrowania biologicznego kodu choroby, tj. zidentyfikowania wstrząsu emocjonalnego, który daną chorobę wywołał. Do tego celu posłuży nam sporządzona przez pacjenta lista istotnych wydarzeń z życia pacjenta i jego przodków; mowa tu o tzw. linii życia i uproszczonym drzewie genealogicznym, będących częścią kwestionariusza wypełnianego przed konsultacją.
Wspólnie określimy, na jakie zdarzenia pacjent reaguje konkretnymi emocjami, po czym wytłumaczę, dlaczego tak się dzieje. Skieruję uwagę pacjenta na te destrukcyjne emocje, które domagają się uzdrowienia oraz na jego nieuświadomione przekonania, które blokują proces zdrowienia jego organizmu.
Już podczas pierwszej konsultacji pacjent zostanie wyposażony w skuteczne narzędzia do indywidualnej pracy z przyczynami swojej choroby oraz do dalszego rozwoju własnej samoświadomości.
Czy konsultacje indywidualne mogą zastąpić wizyty u lekarza?
Czy mam zrezygnować z zażywanych leków?
Czy na konsultację mam przynieść aktualne wyniki badań?
Czym konsultacje różnią się od terapii i psychoterapii?
Ile konsultacji potrzebuję, by rozwiązać swój problem?
Trudno uogólniać, bo każdy przypadek jest inny. Czasem wystarczy jedna konsultacja, by pacjent zrozumiał kierunek, w którym ma działać, inni potrzebują 2-3, a czasem nawet i więcej spotkań.
Niektórzy moi pacjenci rozwiązują swój problem już podczas/po pierwszej konsultacji, a za jakiś czas przychodzą z inną dolegliwością, której przyczyny pojawienia się potrzebują wraz ze mną ustalić lub z moją pomocą uporządkować. Moją intencją jest, by efektem prowadzonych przeze mnie szkoleń i konsultacji indywidualnych był wzrost samoświadomości moich słuchaczy i pacjentów oraz zdobycie przez nich umiejętności pomagania sobie samemu, gdy tylko uznają to za możliwe.
Czasem do rozwiązania jednego problemu potrzeba nawet kilku spotkań. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku nowotworów, w których pojawia się wiele konfliktów wtórnych.
Liczba spotkań uwarunkowana jest również długością listy chorób i dolegliwości, z którymi zgłasza się pacjent na pierwszą konsultację, bo nie jest możliwe omówienie kliku problemów, nie mówiąc już o ich przepracowaniu, podczas jednego spotkania. W takich przypadkach ustalamy priorytety, zaczynając od rozwiązywania problemu najważniejszego dla pacjenta, bezpośrednio zagrażającego jego zdrowiu i życiu.
Jak wygląda konsultacja indywidualna dziecka?
Jak wygląda konsultacja indywidualna, gdy pacjent nie ma informacji o swoim okresie projektu/celu bądź o drzewie rodowym?
Znajomość tych faktów znacznie ułatwia pracę, ale nieznajomość jej nie uniemożliwia. Ciało każdego człowieka ma swoją pamięć komórkową i zawsze zareaguje, gdy terapeuta odkryje prawdopodobną konsekwencję zdarzeń. Poprzez reakcje ciała biologia rzuca światło na głęboko zapisane w nas emocje, jakby pobudzała je niezależnie od tego, kiedy i przez kogo zostały one przywiedzione do naszej podświadomości. Nawet jeśli nie wiemy, skąd się wzięły, możemy z nimi efektywnie pracować.
Praca uwalniania się od niesłużących nam programów nie polega na przepracowywaniu historycznych faktów, ale na uwalnianiu się od sformułowanych na ich podstawie negatywnych emocji i destrukcyjnych przekonań.