Emocje są integralną częścią naszego człowieczeństwa. Poprzez emocje doświadczamy życia. Umysł, głównie ten nieświadomy, wykorzystuje emocje do zapewnienia nam bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Na liście zagrożeń, którą się posługuje by zapewnić nam przetrwanie, zapisane są wszystkie nasze trudne doświadczenia takie jak nadużycie, wykorzystanie, odrzucenie, zaniedbanie czy bolesna strata. Wszystkie te doświadczenia odbierają nam moc naszej własnej godności – poczucia zasługiwania na szacunek i uznanie. Nasze wewnętrzne „radary” skanują nieustannie otoczenie w poszukiwaniu zagrożenia. W każdej sytuacji, w której rozpoznają jakiekolwiek cechy przykrych doświadczeń z przeszłości inicjują automatycznie uruchomienie systemu obronnego, który postawi nas w gotowości do walki lub ucieczki. Koncentrując się na poszukiwaniu zagrożeń przynoszą stale do naszego życia dowody na ich istnienie. Powielamy wciąż stare schematy i zadajemy sobie pytanie: czemu znowu mnie to spotyka?

Żeby nie doświadczać trudnych emocji włączamy szereg mechanizmów obronnych, które często bardzo skutecznie blokują nam do nich dostęp. Zablokowanie dostępu do emocji nie zmienia faktu, że nadal sterują naszym życiem.

Świadoma praca z emocjami prowadzi do odzyskiwania krok po kroku mocy własnej godności.

Trening identyfikacji i uwalniania emocji

Warsztat jest efektem wieloletnich poszukiwań, zawodowych inspiracji i dwuletniej współpracy dr n.med. Marzanny Radziszewskiej-Konopki i psychoterapeutki Jolanty Toporowicz.

Jest próbą integracji metody uwalniania uczuć Dawida Hawkinsa z precyzyjnym namierzeniem funkcji trudnych emocji i dostosowaniem technik uwalniania do poziomu świadomości według autorskiej mapy Jolanty Toporowicz.

Mapa poziomów świadomości jest praktycznym i prostym narzędziem wspierającym poruszanie się w codzienności. Pozwala określić w jakiej przestrzeni świadomości przebywamy najczęściej i jakiego typu problemy to stwarza. Jest cenną wskazówką, z jakim nastawieniem wchodzimy w relacje, związki partnerskie oraz jak organizujemy się w życiu zawodowym. Pozwala namierzyć źródło frustracji i niepowodzeń.

Metoda uwalniania uczuć D.Hawkinsa jest sposobem na poprawę jakości życia poprzez dostęp do poziomu bezwarunkowej akceptacji i zaufania do Życia. Doświadczając tej przestrzeni mamy bezpośredni wpływ na pojawiające się w nas reakcje emocjonalne blokujące przepływ życia i uwolnienie piętrzących się problemów.

Łącząc wiedzę o podstawowych mechanizmach powstawania emocji i ich funkcji, poznając mapę poziomów świadomości możemy precyzyjnie dobrać sposoby uwalniania emocji z różnych poziomów świadomości. Dzięki temu zyskujemy narzędzia, które skutecznie poszerzają przestrzeń świadomości i wzbogacają jakość życia we wszystkich obszarach.

Korzyści:

  • poznasz naturę, funkcję i mechanizm powstawania emocji
  • zrozumiesz w jaki sposób emocje manifestują się poprzez ciało
  • dowiesz się czym jest mapa poziomów świadomości i jak jej używać w codzienności
  • poznasz koncepcję psychobiologii
  • uświadomisz sobie jak poziom świadomości determinuje sposób pracy z emocjami i jakie są tego konsekwencje
  • poznasz techniki uwalniania Dawida Hawkinsa
Więcej szczegółów i zapisy